CGB-kansli


CGB-kansli är ett gemensamt kansli för de båda institutionerna Geologi och Naturgeografi och Ekosystemvetenskap.

Denna hemsida har som syfte att Ni lätt ska kunna hitta den information/material som Ni behöver.

Vi tar tacksamt emot förslag om det är något som ni saknar.

Nyheter

Innehållsansvarig: Gisela Caesar
Senaste uppdatering: 2019-02-05

Administrera nyheter

Adress

Karta

CGB-kansliets placering 

Besöksadress

Geocentrum II, Sölvegatan 12

Postadress

CGB-kansli
Sölvegatan 12
223 62 Lund

Internpost

Hämtställe 16

Personal

Irma Habermann

EU-projekt.
Reseräkningar för EU-projekt.
Projektekonomi för INES.
Kundfakturor och internfakturor.
046-222 40 27
Irma.Habermann@cgbkansli.lu.se

Ekaterina Volkova

Projektekonomi, budget, bokslut och prognos INES.
046-222 78 30
Ekaterina.Volkova@cgbkansli.lu.se

Petra Andersson

Projektekonomi, budget, bokslut och prognos för Kvartärgeologi. Inköp och upphandling för Ines och Geologi.
046-222 78 80
Petra.Andersson@cgbkansli.lu.se

Gisela Caesar

Bokslut och prognos för INES och Geologi.
046-222 30 30
Gisela.Caesar@cgbkansli.lu.se

Ylva Schullström

Projektekonomi, budget, bokslut och prognos för Berggrundsgeologi, Anläggningsredovisning och reseräkningar för Ines och Geologi.
046-222 78 66
Ylva.Schullstrom@cgbkansli.lu.se

Vendela Breeze

Administrerar anställningar, förlängningar, ledigheter m.m. för Geologi och Ines.
046-222 30 85
Vendela.Breeze@cgbkansli.lu.se

Lunds universitet Box 117, 221 00 Lund. Telefon: 046-222 00 00